Šeříkové mámení

Mgr. Bohumila Mikulková

• Mgr. Bohumila Mikulková

Věděli jste, že šeřík patří k nejrozšířenějším a nejkrásnějším kvetoucím dřevinám zahrad a parků?

Lidé věřili, že vysazený šeřík u lidských obydlí je ochrání a větvičkami šeříků vyženou zlé duchy ze svých domovů.

Šeřík je uklidňující, léčivý a má krásnou podmanivou vůni, která oslovila i žáky z badatelského klubu.

Z šeříkových květů, které nám kvetou na školní zahradě jsme vyrobili lahodný sirup a pomocí želatiny, malin a pomerančové šťávy i domácí želé bonbonky.

Dnešní klub byl nejen zábavný, ale dopřáli jsme si i zdravé mlsání.

Letní typ na želé bonbonky:

Do kastrůlku dáme 6 plátků želatiny a necháme 10 minut nabobtnat ve 150 ml ovocné šťávy. Přidáme 50 ml rozmixovaných malin, vymačkáme polovinu citronu a opatrně zahříváme, dokud se želatina nerozpustí. Máme hotovo a lijeme do formiček. Pozor, nesmí dojít k varu!!!